פסיכולוגיה עברית

×Thomas SUBTIL
Thomas SUBTIL ©
זכור אותי

הנחיות להגשת מאמרים לפרסום

 

במדור המאמרים באתר "פסיכולוגיה עברית" מתפרסם תוכן מקורי בנושאי בריאות הנפש ובפסיכולוגיה של האדם במובן הרחב. אנו מעודדים כתיבה של תוכן מקורי איכותי, ואת ההיווצרות של דיון בין הגולשים באתר אודות התכנים המתפרסמים בו.

במידה וברצונכם לפרסם מאמר פרי עטכם עליו לעמוד בתנאים הבאים: בלעדיות, תוכן, וסגנון.

 

 

1. בלעדיות

מאמר שמתפרסם באתר פסיכולוגיה עברית יהיה הפרסום היחיד ברשת האינטרנט של המאמר בעברית. פירוש הדבר הינו שכאשר אתם שולחים מאמר לפרסום באתר פסיכולוגיה עברית אתם מוותרים על אפשרות הפרסום של המאמר בעברית באתרים אחרים ברשת. ניתן כמובן לפרסם באתרים אחרים קישור למאמר לצד קטע ממנו, המפנה לאתר פסיכולוגיה עברית. הדבר אינו תקף לגבי פרסום בדפוס - במקרה זה ניתן להגיש בקשה וכל מקרה יבחן לגופו. ניתן לפרסם ברשת תרגום של המאמר בהסכמת המחבר בתנאי שמצוין כי המאמר התפרסם לראשונה בעברית באתר פסיכולוגיה עברית.

במידה והמאמר שברצונכם לפרסם באתר התפרסם בעבר בכתב עת לא מקוון, נוכל לפרסמו בתנאי שתתקבל הסכמה מפורשת מאת כתב העת לפרסום נוסף באתר "פסיכולוגיה עברית". במקרה זה נציין בתחתית המאמר היכן הוא פורסם לראשונה, ולשם כך על המחבר/ת לספק לנו את מראה מקום המדויק.

מאמרים שפורסמו באתר (או תרגומים שלהם) יכולים להתפרסם שוב בדפוס בהסכמת המחבר/ת, בתנאי שמצוין כי המאמר התפרסם לראשונה באתר פסיכולוגיה עברית.

 

2. תוכן

 רלוונטיות:

כדי שהמאמר יהיה רלוונטי עליו לעסוק בתחומי הטיפול, בריאות הנפש או הפסיכולוגיה של האדם במובן הרחב, ולתרום מידע או זוויות ראייה לאנשי מקצוע בתחומים אלה.

לרוב נעדיף לפרסם באתר מאמרים שבהם לכותב יש תרומה מקורית ומחדשת על כותבים קודמים, אך יש מקום גם למאמרים המסכמים בצורה בהירה חומר שכבר פורסם (במיוחד אם לא פורסם בעברית).

נציין שאנו רואים בחיוב גם פרסום מאמרים בתחומים אשר משיקים לתחום הפסיכולוגיה ובריאות הנפש או יוצרים חיבור מקורי ומעניין בין תחומי תוכן אלה לאחרים. במקרים אלה תינתן עדיפות למאמרים שעושים שימוש בהיר במושגים ובתיאוריות מוכרות מתחום הטיפול והפסיכולוגיה.

 

"פרסום? לא באתרנו!"

על המאמר להימנע מלכלול תוכן שיווקי או פרסומי – בין אם מדובר בפרסום או שיווק של אדם, ארגון, או מוצר.

האתר מספק במה להצגת תוכן מקורי שיכול להרחיב את הדעת, להפרות את החשיבה של חברי הקהילה ולעורר דיון עם קהל הקוראים. אנו מזמינים כותבים להציג בכרטיסם האישי את הפרטים שהם רואים לנכון (למשל: תחום העיסוק, תחומי עניין, פעילויות מקצועיות, וכדומה), ולהשתתף בדיונים אודות המאמרים המתפרסמים באתר.

 

  

3. סגנון

אין העדפה לסגנון כתיבה אחד באתר: יש מקום לפרסומים מחקריים, לכתיבה בסגנון אקדמי, וגם לכתיבה פחות פורמאלית ויותר יצירתית. עם זאת, אנו מצפים שכל המאמרים שנשלחים אלינו יהיו כתובים באופן בהיר, ללא שגיאות תחביר, כתיב או פיסוק. המאמר צריך להיות מאורגן, להימנע מחזרתיות על תכנים, ובה בעת להימנע מתמציתיות יתרה (אנחנו מעוניינים במאמר, לא ב"מצגת" בנקודות).
במידה ובחרתם לכתוב מאמר המתבסס על מחקרים או על טקסטים של כותבים אחרים (הרוב המוחלט של המאמרים הינם כאלה) על המאמר לכלול הפניות בגוף הטקסט למקורות בהם נעזרתם, וכן רשימה ביבליוגרפית מלאה לפי כללי ה-
APA.

יש לקחת בחשבון כי קהל הקוראים מורכב מאנשי מקצוע ממגוון תחומים ולכן יש להבהיר את המושגים המקצועיים שבהם משתמשים, במידה סבירה ובאופן שאינו פוגע בשטף הקריאה.

 

  

הגשת המאמר לפרסום

 

משלוח המאמר:

להגשת מאמר לחצו כאן ומלאו את הטופס הנלווה קראו בעיון את הטופס, הוא כולל דגשים שחשוב להקדיש להם תשומת לב.

את קובץ המאמר תתבקשו לשלוח לכתובת הדואל: hebpsy.content@gmail.com הקובץ בפורמט DOC או DOCX, בגופן אריאל, עם רווח של 1.5 בין השורות.

תוכלו להציע מילות מפתח מתוך רשימת התגיות המופיעה באתר (לצערנו לא ניתן להוסיף כרגע מילות מפתח מחוץ לרשימה): http://www.hebpsy.net/temper_tagList.asp

אנו רואים בשליחת המאמר הסכמה לתנאי הפרסום המפורטים כאן, ובפרט הסכמה לגבי בלעדיות הפרסום ברשת.

על מחברים המעוניינים לפרסם באתר להירשם כחברים בו. ניתן לעשות זאת כאן: http://www.hebpsy.net/addUserForm.asp

מאמרים של אותו/ה מחבר/ת יתפרסמו באתר במרווח של חודש לפחות ביניהם, ולכן במקרה שמאמר פרי עטכם פורסם באתר מומלץ להמתין כחודש לפני שליחת מאמר נוסף.

 

תהליך העבודה על מאמר:

אנו מתייחסים למאמרים שנשלחים אלינו בכבוד וברצינות רבה, ואנו מצפים שגם אתם, טרם משלוח המאמר אלינו, תעיינו במאמרכם באופן ביקורתי במטרה לשפרו. אנו באתר מודעים לכך שכתיבה אינה מלאכה קלה, שדורשת לא פעם עבודה, ולעיתים שיתוף של עמיתים אחרים, ואנו מעריכים מאוד את אלה ש"שולחים ידם בעט" במטרה לחלוק את הידע והניסיון שלהם עם אחרים.

כאשר אנו מקבלים מאמר אנו קוראים אותו, מעריכים את סגנונו ואת מידת הרלוונטיות וההתאמה שלו לאתר ומחליטים באשר לקבלתו לפרסום באתר. תשובה לגבי הפרסום מתקבלת תוך שבוע עד חודש, לפי מידת העומס על המערכת. לצערנו, אין באפשרותנו לנמק באופן מפורט במקרה של דחיית המאמר מעבר לשיקולים המצוינים במסמך זה.

עם קבלת המאמר מהמחבר/ת מושקעת בו עבודת עריכה, ולכן אין באפשרותנו לקבל לאחר הגעתו אלינו גרסאות אחרות שלו, שבהן שינויים או תוספות שלא הופיעו בגרסה שנשלחה לראשונה לאתר. לפיכך, בשליחתכם מאמר לאתר אנא ודאו שזוהי מבחינתכם הגרסה הסופית והמוגמרת.

תהליך העריכה של מאמר לקראת פרסום באתר כולל האחדת כתיב, תיקון טעויות הקלדה, טעויות פיסוק וטעויות לשוניות; הצעות לשיפור הניסוח והמבנה במקרה הצורך; והערות לכותב/ת שבהן בקשות להבהרה, להרחבה או לחשיבה מחודשת במקרה הצורך.

לאחר קבלת תגובה מהכותב/ת, ולאחר סבב עריכה נוסף אם יש בכך צורך, המאמר יתפרסם באתר. תהליך העריכה מתרחש תוך מעורבות הכותבים ובדיאלוג איתם, והמאמר יעלה לרשת רק לאחר הסכמת הכותב/ת.

 

סיווג המאמר:

את המאמרים המתפרסמים באתר ניתן לסווג בדרכים הבאות: פרסומים החופשיים לכל המבקרים באתר, כאלה המאפשרים רק לחברי האתר בעלי הרשאה מקצועית לעיין במאמר, וכאלה הפתוחים לפסיכולוגים בלבד. המאמרים יסווגו הן על ידי המחבר והן על ידי מערכת האתר בהתאם למגבלות החוקיות והאתיות, ומתוך שאיפה למתן חשיפה מקסימאלית בהתאם לכללי החוק והאתיקה. במידה ונראה לכם חשוב שהמאמר יסווג בדרך מסוימת, יש לציין זאת במכתב.