פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.

תכניות הכשרה

תוכנית תלת שנתית לפסיכותרפיה בילדים ובמתבגרים

קורס ייחודי למטפלים בגישה הדינמית, המתמקד בהבנת תהליכים התפתחותיים ונפשיים, הקניית ידע פסיכואנליטי על התפתחות הילד ועל גיל ההתבגרות, הבנת מהות הטיפול במשחק, יישום תיאוריות פסיכואנליטיות בחדר הטיפול ומענה לקשיים ייחודיים המתעוררים בטיפול בילדים ומתבגרים.

התכנית, בהנהלתם של הגב' נועה הס ומר ג'ראר פולבר, פסיכואנליטיקאים ומנהלי "הרי ירושלים", מועברת על ידי אנשי מקצוע בכירים בטיפול בילדים ממוסד "הרי ירושלים", פסיכולוגים קליניים, פסיכואנליטיקאים ועובדים סוציאליים קליניים. התוכנית מוכרת ע"י האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה. בתום התכנית תוענק למשתתפים תעודת פסיכותרפיה בילדים ונוער מטעם מוסדות "הרי ירושלים" והאיגוד הישראלי לפסיכותרפיה.

התכנית מיועדת לפסיכולוגים קליניים ופסיכיאטרים, עובדים סוציאליים בעלי תואר שני עם ניסיון בפסיכותרפיה בילדים ומתבגרים, פסיכולוגים חינוכיים, שיקומיים, רפואיים והתפתחותיים ומטפלים בעלי תואר שני באמצעות הבעה ויצירה אשר להם תואר ראשון בפסיכולוגיה או בעבודה סוציאלית.

פסיכותרפיה בגישה פסיכודינמית - היחידה ללימודי המשך, ביה"ס לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת ת"א

מסלול תלת שנתי | ניהול אקדמי: ד"ר יחזקאל כהן וד"ר אופיר לוי | התכנית מוכרת ע"י האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה
התכנית מציעה הכשרה קלינית ותיאורטית, הכוללת היכרות מעמיקה עם תיאוריות פסיכודינמיות קלאסיות ועדכניות לצד הקניית מיומנויות מקיפות בתחום האבחון והטיפול הקליני.
הלמידה מבוססת על התבוננות רציפה בקליניקה ובסוגיות עמן מתמודדים הלומדים.

יום ה' | 12:30-19:30 | החל מנובמבר 2018.

לפרטים: 03-6409559, sivansau@tauex.tau.ac.il

פסיכותרפיה בילדים ובנוער בגישה פסיכואנליטית - היחידה ללימודי המשך, ביה"ס לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת ת"א

מסלול תלת שנתי | ניהול אקדמי: אבי שרוף ויונית שולמן |התכנית מוכרת ע" האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית
התכנית מיועדת למטפלים בילדים ובנוער, המעוניינים להתמקצע ולהעמיק ידיעתם בתחום, על מנת שיוכלו להתמודד באופן אפקטיבי עם שלל האתגרים הטיפוליים הנקרים בדרכם.
בתכנית ניתן דגש על העבודה הקלינית ועל הסוגיות עמן מתמודדים המטפלים בעבודתם.
הלימודים כוללים מבט תיאורטי מעמיק, עכשווי ואינטגרטיבי, תוך שילוב גישה פסיכואנליטית עם ראייה התפתחותית.

יום ה' | 09:00-14:00 | החל מנובמבר 2018.

לפרטים: 03-6409559, sivansau@tauex.tau.ac.il

CBT אינטגרטיבי - הכשרה בפסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית, אוניברסיטת חיפה

תכנית הכשרה חיפאית במתכונת חד שנתית עם אפשרות למסלול דו-שנתי ותלת-שנתי. התוכנית מוכרת ומאושרת ע"י איט"ה, מוכרת לגמול השתלמות וקרן השתלמות.
מטרת התכנית לחשוף את הלומדים באופן הדרגתי למורכבות ולעושר הקיים בתוך השדה הקוגניטיבי-התנהגותי ולאפשרויות העבודה בגישה זו עם קהל מטופלים רב גוני. התכנית מתמקדת בלימוד מעמיק ויישומי של עקרונות הגישה, בשיטות התערבות עדכניות ובשילובן בעבודה הטיפולית. הייחוד של התכנית: מתכונת של לימודי בוקר בחיפה. הלימוד בקבוצה קטנה של אנשי מקצוע המאפשרת עבודה אינטימית, ממוקדת חוויה באוירה לא שיפוטית, אוהדת ומכבדת. המפגשים מורכבים מלימוד של רקע תאורטי, תרגול מעשי בין חברי הקבוצה, ובסמסטר ב' משולבת גם הדרכה לימודית במתכונת קבוצתית. המרצים והמדריכים הינם פסיכולוגים/עו"ס קלינים, בעלי הכשרה דינמית בנוסף להכשרה הקוגניטיבית התנהגותית. התכנית מבססת חשיבה אינטגרטיבית בין גישות טיפול שונות.
לפרטים: ד"ר איתי אדרס 052-2817057

לימודי השלמה לפסיכולוגיה חינוכית ללומדי/מסיימי תואר שני בפסיכולוגיה במגמות לא יישומיות

בבית הספר לחינוך, באוניברסיטה העברית בירושלים
החל מ 1.1.2015 יכולים להגיש מועמדות לעבודה בשירות פסיכולוגי חינוכי (שפ"ח) אך ורק מסיימי/לומדי תואר שני בפסיכולוגיה ממגמות יישומיות מהארץ ומחו"ל, המוכרות על ידי המל"ג ומאפשרות רישום בפנקס הפסיכולוגים, זאת על פי תקנת משרד הפנים.
בבית הספר לחינוך, באוניברסיטה העברית בירושלים (ויתכן שבשלוחה נוספת) נפתחת מדי שנה תוכנית השלמה עבור מסיימי/לומדי תואר שני ממגמות לא יישומיות, המעוניינים לעבוד בשדה הפסיכולוגיה החינוכית.
התכנית כוללת: יסודות בפסיכותרפיה ופסיכודיאגנוסטיקה, מבוא לפסיכולוגיה חינוכית מערכתית וכן, התנסות מעשית.
לפרטים יש לפנות למזכירות המחלקה להשתלמויות ולפיתוח מקצועי של ביה"ס לחינוך 02-5880128/02-5882036, או בדוא"לhishtalmuyot@savion.huji.ac.il, adizee@savion.huji.ac.il

ה.ל.פ.ב.א. - התכנית התלת שנתית ללימודי פסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית

המרכז ללימודי פסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית הוקם ב-1994 ע"י קבוצת אנליטיקאים ומתמחים בכירים בפסיכואנליזה. במשך השנים זכו תכניות הלימודים של המרכז, שהיו הראשונות שאופיינו בצביון הפסיכואנליטי הברור שלהן, להכרה בקרב ציבור אנשי המקצוע והאיגודים המקצועיים.
ייחודם של הלימודים בתכנית התלת שנתית ללימודי פסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית ב- ה.ל.פ.ב.א. הינו בלמידה אינטנסיבית בקבוצות קטנות ובהיכרות שיטתית עם יסודות החשיבה האנליטית ועם הרבדים המתפתחים והמשתנים שלה, הן בתיאוריה והן בתרגומה למעשה. כביטוי למסורת זו של המרכז, מתקיימים בו כל השנים סמינרים שנתיים של צפייה בתינוקות המאפשרים לתלמידים מפגש עם החשיבה והעמדה הפסיכואנליטיות מזווית ראייה התנסותית כצופים. תכנית הלימודים הינה דינאמית ומתפתחת תדיר. היא מתבססת על סמינרים תיאורטיים וקליניים-טכניים וכן , על סדנאות מרוכזות העוסקות בסוגיות תיאורטיות ספציפיות.
הלימודים מיועדים לפסיכולוגים קליניים ,לפסיכיאטרים ולעובדים סוציאליים קליניים, וכן לפסיכולוגים בעלי ההתמחויות הבאות: שיקומית, התפתחותית, רפואית, חינוכית, העונים לדרישות המפורסמות.

לימודי תעודה בפסיכותרפיה פסיכואנליטית בחוג לפסיכולוגיה, חיפה 2018-19 !

בואו ללמוד בחברת אנשים איכותיים ובליווי אישי בתכנית התלת שנתית בפסיכותרפיה פסיכואנליטית, בחוג לפסיכולוגיה, אוניברסיטת חיפה. ההרשמה למחזור כ"ח פתוחה.
בתכנית תוכלו לבחור בין מסלול למטפלים במבוגרים, ילדים ונוער ומסלול למטפלים בילדים ונוער, הדרכה בקבוצה קטנה והדרכה אישית במחיר מוזל.
הלימודים מרוכזים ביום ד' בשעות אחה"צ ומתקיימים בקמפוס הנמל בחיפה, קרוב לתחנת הרכבת מרכז השמונה ומתאימים גם לתלמידים המגיעים מחוץ לחיפה. לצד הלימודים הסדירים, מתקיימים ערבי עיון הנערכים במסגרת התכנית הפתוחים לסגל, בוגרים, ומשתתפי התכנית.

תשקיף מידע וטפסי הרשמה באתר התכנית
למידע נוסף- גב' בלה ליין, מרכזת התכנית

תכנית ההכשרה לפסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית בילדים, מתבגרים והדרכת הורים

השנה נפתח את המחזור העשירי של תכנית ההכשרה מיסודה וניהולה של ד"ר לילך רחמים.
התכנית מאושרת ע"י איט"ה- אגודה ישראלית לטיפול התנהגותי-קוגניטיבי.

הנהלת התכנית: ד"ר לילך רחמים וצוות מרכז "חוסן": פרופ' נתי לאור וד"ר דני חמיאל.
תכנית הלימודים והיקפה: הלימודים מתקיימים במסגרת חד שבועית, כ- 5.3 שעות לימוד פרונטאליות בשבוע, סה"כ 320 שעות אקדמיות של לימודים פרונטאליים. נוסף לכך, פרקטיקום ושעות הדרכה שבועיות לאורך השנה, שמותאמות באופן אישי לכל סטודנט.
הקבלה מותנית בניסיון קליני בתחום הטיפול בילדים ומתבגרים, בהמלצות ובראיון אישי.

בית הספר לפסיכותרפיה באוריינטציה פסיכואנליטית , תכנית תלת - שנתית

בית הספר לפסיכותרפיה פועל מזה כ-20 שנה ומציע תוכנית המבוססת על הקניית מיומנויות מקיפות בפסיכותרפיה, בגישות פסיכודינמיות קלאסיות ועדכניות. החל מפרויד וממשיכיו, דרך התיאורטיקנים של יחסי האובייקט, פסיכולוגית העצמי, ועד לגישות ההתייחסותיות.
סגל ההוראה של התכנית שם לו כמטרה להעמיק את הידע והמיומנויות הטיפוליות של התלמיד, וכן להנחות וללוות את תהליך עיצוב אישיותו המקצועית.

למי התוכנית מתאימה?
* עובדים סוציאליים בעלי תואר שני טיפולי.
* מטפלים באומנות בעלי תואר שני.
* פסיכיאטרים מומחים ומתמחים.
* פסיכולוגים קליניים ומתמחים.

התכנית מוכרת על ידי האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה.

תכניות הלמוד הייחודיות בפסיכותרפיה דינמית של יישומים קליניים

התכנית התלת שנתית לפסיכותרפיה דינמית וממוקדת לילדים, מבוגרים ונוער - מעניקה ידע דינמי רחב יחד עם הכשרה בטיפול דינמי ממוקד- לטיפול מתמשך או מתוכנן בזמן. התכנית מוכרת ע"י האגוד הישראלי לפסיכותרפיה ומתקיימת בבת חפר לקבוצה מעורבת ובמודיעין, לנשים בלבד. מיועד למטפלים בעלי תואר שני טיפולי ונסיון קליני.
התכנית הדו-שנתית לפסיכותרפיה דינמית זוגית - לימודי המשך לפסיכותרפיסטים דינמיים ופסיכולוגים קליניים, בטיפול דינמי זוגי.
השתלמות שנתית על דכאון
השתלמות שנתית- הפסיכהסומה בטיפול הנפשי: בהשתלמות נבחן כיצד מבטא עצמו הגופנפש, כישות אחת, בחדר הטיפולים הנפשי, וכיצד ניתן להתייחס ולהבין את המימד הגופני בטיפול במשולב עם ההבנות הדינמיות.
תכנית העשרה דינמית דו-שנתית - באה להקנות למטפלים ידע והבנות מתחום הטיפול הדינמי
סוף שבוע של פרוש חלומות / זכרונות מוקדמים בגישה הדינמית הממוקדת- תתקיים בסוכה במדבר, במהלך סופי שבוע במאי ויוני 2018.

אימון אישי בגישה פסיכולוגית - היחידה ללימודי המשך, ביה"ס לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת ת"א

מסלול שנתי | ניהול אקדמי: דולי חותם
התכנית מכשירה אנשי מקצוע מתחום הטיפול, הייעוץ והחינוך, לעסוק כמאמנים אישיים בעלי זהות מקצועית מגובשת ואינטגרטיבית. התכנית מקנה ללומדים כלים אימוניים אפקטיביים למימוש הצלחה, השגת מטרות והגשמה עצמית בתחום האישי והמקצועי. ייחודה של התכנית הוא בשילוב תיאוריות ופרקטיקה מתחום הפסיכולוגיה אל תוך תהליך האימון. הלימוד דינמי וחוויתי וכולל דיונים, סדנאות, סימולציות והדרכה בקבוצות קטנות. סגל ההוראה בעל רקע משולב באימון, פסיכולוגיה ומדעי ההתנהגות, מעניק תשומת לב ויחס אישי לכל סטודנט להפקת המירב מתהליך ההכשרה.

יום א' | 14:00-19:30 | החל מנובמבר 2018.

לפרטים: 03-6409559, shmichal@tauex.tau.ac.il

פסיכותרפיה הורה-תינוק בגישה פסיכואנליטית והתפתחותית. תוכנית הכשרה דו-שנתית

התכנית התפתחה על בסיס ידע מצטבר שקשר הורה-תינוק מהווה מסד חיוני להתפתחות האדם. מתוך מודעות זו נולד צורך גדל והולך במטפלים לגיל ינקות. מטרת התכנית לתת מענה לביקוש בהכשרה מובנית בתחום. הטיפול הפסיכולוגי בתינוק מחייב ידע תאורטי וטכניקה קלינית ייחודיים, הנבדלים מהותית מאלה הנדרשים בפסיכותרפיה רגילה היות והמטפל נדרש להתייחס בו זמנית להורים ולתינוק. תוכנית הלימודים כוללת תאוריה, קליניקה ועבודה מעשית עם תינוקות המלווה בהדרכה קבוצתית ואישית (הכלולה בשכר הלימוד) ממיטב המדריכים בפסיכותרפיית הורה תינוק.

התוכנית מיועדת לפסיכולוגים מומחים, פסיכיאטרים מומחים ועובדים סוציאליים בעלי תואר שני
לא נדרש ניסיון קודם בעבודה עם ילדים או תינוקות

ההרשמה פתוחה עד לתאריך 30.4.2018
מידע מלא ניתן למצוא בעמוד תוכנית ההכשרה באתר המכון לגיל ינקות

המסלול האינטגרטיבי להכשרת מנחי קבוצות בגישות הולסטיות ורוחניות

תכנית ההכשרה למנחי קבוצות הינה מסלול הדגל של המרכז הישראלי להנחייה אינטגרטיבית בקבוצות במכללה האקדמית בוינגייט. בשנתיים אינטנסיביות של לימודים, אנו עוסקים וחוקרים הנחיית קבוצות מהי.
ייחודו של המסלול ההוליסטי-אינטגרטיבי טמון בשילוב המושכל של גישות שונות מתחומי הרוח, הטיפול וההתפתחות. אנו מאמינים שהנחיית קבוצות מעולה מקורה במנחה בעל/ת תפיסת עולם מגובשת ושלמה איתה היא מזדהה. לכן אנו לא מלמדים הנחייה בגישתנו האישית, אלא עוזרים לתלמידינו להגדיר גישתם שלהם - את תפיסת העולם – ה"אני מאמין", שלהם.
המסלול מיועד לאנשים העובדים עם קבוצות, או מחפשים להתפתח ולפנות לעבודה קבוצתית. בעלי הכשרה בסיסית בהנחיית קבוצות מוזמנים גם כן לרכוש ולשכלל מיומנויות הנחיה ולהעמיק את הידע הפורמאלי והמעשי באסכולות הנחיה שונות.

למנחי קבוצות בעלי הכשרה וניסיון אנו מציעים את המסלול ללימודים מתקדמים והתמחויות במיקודים הבאים:
1. התמחות בהנחיית קבוצות בשילוב תנועה בשיתוף LIMS ניו-יורק
2. התמחות בהנחיית קבוצות בשילוב הפסיכותרפיה הטרנספרסונאלית והשמאניזם

נשמח לשמוע מכם ולענות על כל שאלה בעניין ובסבלנות:
ליצירת קשר אתם מוזמנים לפנות למנהלת התכנית מילי שטוקפיש- 050-5621283

ביה"ס ל- CBT פרט * משפחה * קהילה , בהנהלת ד"ר עופר פלד מציע תוכנית הכשרה דו-שנתית בפסיכותרפיה התנהגותית-קוגניטיבית למטפלים במבוגרים וילדים

קמפוס רעננה – תוכנית בוקר או קמפוס לב השרון (בי"ח פרדסיה) – תוכנית צהריים, יום לימודים בשבוע (6 שעות אקדמיות). התוכנית מוכרת ע"י איט"ה והאיגוד האירופי EABCT.
אוכלוסיית היעד: מטפלים - פסיכולוגים, פסיכיאטרים, עו"ס, מטפלים משפחתיים, מטפלים באומנות ועוד.
לביה"ס מספר יתרונות ייחודיים:
• התייחסות לציר ההתפתחותי מילדות לבגרות בלימוד פרוטוקולים של CBT למגוון הפרעות
• גישה קלינית לטיפול בפרט ושילוב ראייה משפחתית – מערכתית
• ד"ר עופר פלד מלמד לאורך התוכנית בשילוב מיטב המרצים והקלינאים בתחום ה-CBT בארץ
• הדגמות ותרגולים ליישום מיידי מכיתת הלימוד לחדר הטיפולים
• אפשרות לפרקטיקום קליני ביחידות ביה"ח לב השרון (פרדסיה) ובמסגרות נוספות בקהילה
• קבוצת לימוד איכותית (4.5 מ- 5.0 בסקר שביעות רצון 2/17).

מידע נרחב באתר ביה"ס www.cbt-school.com ובידיעון
לפרטים והרשמה: עירית, 052-2499683

תוכניות לפסיכותרפיה וטיפול דינמי בילדים ונוער-מרכז עפרוני ומכללת סמינר הקיבוצים

התכניות מיועדות לאנשי טיפול העוסקים בטיפול רגשי בילדים, נוער והוריהם.
העמדה הטיפולית בתכניות מדגישה את הקשר הטיפולי בין המטפל והמטופל, קשר המתאפיין בהקשבה טיפולית לתהליך וכבוד לקצב האישי. המגע והחיבור הרגשי, הן של המטופל והן של המטפל, עומדים בלב ליבו של הטיפול.

מרכז עפרוני, בשיתוף סמינר הקיבוצים, מציע מגוון תכניות לימודים לאנשי מקצוע.
שתי התכניות המרכזיות לשנה"ל הקרובה (שייחלו באוקטובר) מתקיימות בסמינר הקיבוצים בתל אביב ובשיתופו:
* תכנית תלת שנתית לפסיכותרפיה בילדים ונוער
* תכנית דו שנתית לטיפול דינמי בילדים ונוער

לימודי פסיכותרפיה – היחידה ללימודי המשך, ביה"ס לעבודה סוציאלית , אוניברסיטת ת"א

במסגרת היחידה, אנו מציעים תכניות הכשרה בפסיכותרפיה, לאנשי המקצועות הטיפוליים, המעוניינים להעמיק ולהתמקצע בתאוריה ובפרקטיקה הטיפולית, תוך התפתחות אישית ומקצועית.
הלימודים כוללים קורסים תיאורטיים, סמינרים קליניים בקבוצות קטנות והדרכה אישית ממיטב המדריכים.

פסיכותרפיה בגישה פסיכודינמית - מסלול תלת שנתי | ניהול אקדמי: ד"ר יחזקאל כהן וד"ר אופיר לוי | התכנית מוכרת ע"י האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה
פסיכותרפיה בילדים ובנוער בגישה פסיכואנליטית - מסלול תלת שנתי | ניהול אקדמי: אבי שרוף ויונית שולמן. התכנית מוכרת ע" האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית
פסיכותרפיה פסיכודינמית לגיל הזקנה - מסלול שנתי | ניהול אקדמי: ד"ר יחזקאל כהן וד"ר אופיר לוי

פסיכותרפיה פסיכודינמית לגיל הזקנה - היחידה ללימודי המשך, ביה"ס לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת ת"א

מסלול שנתי | ניהול אקדמי: ד"ר יחזקאל כהן וד"ר אופיר לוי
לאור העלייה בתוחלת החיים, אחוז הקשישים הפונים לטיפול נפשי במוסדות ובקליניקות פרטיות גדל. על רקע זה, עולה החשיבות לפתח את תחום הטיפול בקשישים, בדגש על ההיבטים הנפשיים ולשנות כלפיו גישה: מתפיסה חד ממדית המכוונת להשלמה עם סופיות החיים, לשילוב בין פוטנציאל הצמיחה, ההתפתחות והיצירתיות הקיים בגיל זה בשילוב ההשלמה עם סופיות החיים.
בתכנית ילמדו טכניקות פסיכודינמיות ייחודיות לטיפול בקשישים לצורך מימוש פוטנציאל העזרה הטמון בפסיכותרפיה פסיכודינמית לרווחתו הנפשית של הקשיש.

יום ה' | 14:30-19:45 | החל מנובמבר 2018.

לפרטים: 03-6409559, sivansau@tauex.tau.ac.il

תואר שני למטפלים בעלי תעודת טיפול באמנות במכללה האקדמית לחברה ואמנויות

התכנית גובשה ותוכננה עבור מטפלים מנוסים באמנויות
* תכנים סדנאות וסמינרים ייעודיים למטפלים מנוסים באמנויות
* סגל ההוראה כולל מרצים בכירים בעלי ניסיון בפיתוח וקידום מטפלים באמנויות
* התכנית עומדת במתווה של משרד הבריאות והמל"ג ובאישורה
* כיתות ייעודיות לכל התמחות: אמנות חזותית, תנועה ומחול, פסיכודרמה

מערכת שעות ומתכונת לימודים מותאמת
* משך הלימודים: 2 סמסטרים בשנה אקדמית אחת בשילוב ימים מרוכזים.
* יום לימודים אחד בשבוע: יום ראשון משעות אחר הצהריים

מלגת לימודים מלאה למטפלים מנוסים במרכז ללימודים מתקדמים. בוגרי התואר השני לשנת תשע"ח יקבלו מלגת לימודים מלאה לאחת מתכניות הלימודים: קורס CBT יישומי או הדרכת הורים בשילוב אמנויות

המכון הבינלאומי לפסיכואנליזה זוגית ומשפחתית בישראל

ההכשרה הבינלאומית לפסיכואנליזה זוגית ומשפחתית בשותפות IPI בראשות ד״ר דיויד שארפ מוושינגטון, בהשתתפות המרכז ליחסים בטביסטוק בלונדון.
התוכנית היחידה המוכרת ע"י האיגוד הבינלאומי לפסיכואנליזה זוגית ומשפחתית IACFP.

ההכשרה הבינלאומית הזוגית הפסיכואנליטית המתקדמת בישראל
תכנית תלת שנתית מתקדמת המתקיימת בשותפות עם הגופים המובילים בעולם בתחום, המכשירה בפסיכואנליזה זוגית ומשפחתית. מיועדת למטפלים מתחום בריאות הנפש, בוגרי תכניות מוכרות של לפחות שנתיים בפסיכותרפיה - פסיכואנליטית ולפסיכואנליטיקאים המעוניינים בהכשרה מתקדמת בטיפול זוגי.

תכנית הבסיס והעשרה בטיפול זוגי פסיכואנליטי:
התכנית בת השנה שהופכת את המוגשים הפסיכואנליטיים התיאורטיים והקליניים המורכבים ביותר לנגישים ומוכרים. פותחת את דלת הפסיכואנליזה הזוגית והמשפחתית לכל מי שעוסק בטיפול. מלמדת את היידע העדכני ביותר בעולם.

לפרטים נוספים: מנהלת המכון, ד"ר חני מן-שלוי טל. 052-2631547 | או במייל: couples.psy@gmail.com

תכנית הכשרה דו שנתית בטיפול התנהגותי-קוגניטיבי בבית החולים הדסה עין כרם, ירושלים

במסגרת הקורס תינתן לסטודנטים ההזדמנות לרכוש רקע תיאורטי מעמיק בהבנה הקוגניטיבית התנהגותית של מגוון מצבים נפשיים, בהקשר הנוירו-ביולוגי שלהם ובגישות הטיפוליות השונות הנכללות בגישה זו. הקורס כולל חשיפה למגוון הפרעות פסיכיאטריות באופן תיאורטי ומעשי, מפגש עם מטופלים ומטפלים ממגוון דיסציפלינות והעמקה בגל השלישי של הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי הנותן מענה לטיפול בהפרעות אישיות.
תכנית ההכשרה מאפשרת למידה עיונית ובמקביל רכישת מיומנויות מעשיות בטיפול קוגניטיבי התנהגותי במסגרת טיפולים תחת הדרכה במרפאה הפסיכיאטרית בבית החולים. בוגרי התכנית זכאים להתקבל לאיט"ה - האגודה הישראלית לטיפול קוגניטיבי התנהגותי - כחברים מומחים.

בנוסף, נפתחו שני מסלולים חדשים:
מסלול עיוני בלבד הכולל לימודים תיאורטיים ללא הכשרה מעשית
מסלול מעשי בלבד המאפשר טיפול תחת הדרכה
לפרטים נוספים והרשמה ניתן לעיין בקישור המצורף או לכתוב למייל Hadassah_cbt@hadassah.org.il

תכנית הכשרה דו-שנתית בהנחיית קבוצות "מהתנסות ליישום" בגישה פסיכו-דינמית

תכנית ייחודית המשלבת הקניית ידע והכשרה לתפקיד המנחה, עם תהליכים המעורבת בהם התפתחות אישית משמעותית.
מטרות התוכנית :
* הכשרת אנשי מקצוע מתחומי העבודה הסוציאלית, פסיכולוגיה, פסיכותרפיה, בריאות, חינוך, ריפוי בעיסוק, ארגונים, תחומי הטיפול בהבעה ואחרים להבנה והנחייה של מגוון קבוצות, כגון: קבוצות ממוקדות מטרה, קבוצות תוכן- תהליך, קבוצות ייעוציות, קבוצות הדרכה, קבוצות בארגונים ועוד.
* הקניית בסיס תיאורטי ומיומנויות הנחיה, התנסות אישית ואימון בתפקיד המנחה (הנחיית קבוצות בפועל).
* חשיפת לתיאוריות פסיכואנליטיות בהנחיית קבוצות והבנת תהליכים קבוצתיים (ביון, פוקס, יאלום ואחרים), תוך שילוב גישות הומניסטיות (אקזיסטנציאליזם, גשטלט) וגישות מתחום ההבעה.

לפרטים והרשמה: טלפון: 04-8240801 ; 8240457 E-mail: varonov1@univ.haifa.ac.il

התכנית הדו-שנתית להכשרת מנחי קבוצות – היחידה ללימודי המשך, ביה"ס לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת ת"א

התכנית הוותיקה והמוערכת בישראל, המכשירה אנשי מקצוע מתחומים טיפוליים, חברתיים, ארגוניים וחינוכיים לעבודה עם קבוצות כמנחים, כיועצים או כמטפלים.
הלימודים בתכנית מרחיבים ומעמיקים את הידע התיאורטי בתחום ומקנים מארג שלם של מיומנויות מקצועיות.
במסגרת התכנית מתקיים פרקטיקום, המתבצע ביחידות השונות באוניברסיטת ת"א או במסגרות אקדמיות אחרות. סגל ההוראה מורכב ממרצים ומנחים בכירים, הנמנים עם השורה הראשונה בתחום הנחיית הקבוצות בישראל.
לתכנית מעל ל-1,300 בוגרים, רובם עוסקים בעבודה עם קבוצות וחלקם הינם חברי סגל בתכניות להכשרת מנחי קבוצות ברחבי הארץ.

בשנה א' הלימודים מתקיימים בימי ב' | 14:00-20:00 | החל מאוקטובר 2018
*בשנה ב' הלימודים מתקיימים בימי ד' | 14:00-20:00
לפרטים: 03-6409559, elarozen@tauex.tau.ac.il

לימודי תעודה בפסיכותרפיה התנהגותית-קוגניטיבית Cognitive-Behavior Therapy

החוג לפסיכולוגיה מקיים תכנית ללימודי תעודה בפסיכותרפיה התנהגותית-קוגניטיבית המוכרת על ידי איט"ה להתמחות. המרצים הנם מטפלים ומדריכים מוכרים. המטרה להרחיב את הידע התיאורטי והמעשי והלימודים כוללים לימודי בסיס ולימודים מתקדמים במגוון תחומים – גל שלישי, MCT, פגיעות מין ועוד. משך הלימודים שנתיים, בימי שלישי אחה"צ בהיקף שש שעות שבועיות בקמפוס הנמל קרוב לתחנת הרכבת!
התכנית מיועדת לאנשי מקצוע בעלי תואר שני העוסקים בפסיכותרפיה שהם: פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, פסיכיאטרים, מטפלים באומניות, קרימינולוגיים קליניים, יועצים חינוכיים.

לפרטים: בלה ליין, מזכירת התכנית: 04-8240956, bidalov@univ.haifa.ac.il
מצפים לראותכם פרופ' אלמגור, פרופ' ספר וד"ר וולך

תוכניות לימוד במרכז ויניקוט בישראל

המרכז מציע שלוש תוכניות לימוד תלת-שנתיות בפסיכותרפיה פסיכואנליטית ברוח החשיבה הויניקוטיאנית והעצמאית. התוכניות מוכרות ע”י האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה והאגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית.
- 'מפת דרכים': תוכנית בסיס תלת-שנתית המיועדת למטפלים צעירים
- תוכנית ללימודי תעודה מתקדמים לבוגרי תוכניות בסיס בפסיכותרפיה או בעלי ניסיון של שמונה שנים מסיום ההתמחות.
- תוכנית תלת-שנתית ללימודי תעודה בפסיכותרפיה פסיכואנליטית למטפלים באמנויות והבעה.
בנוסף לתכניות אלה מקיים המרכז באופן סדיר ומתמשך מרחב לחשיבה משותפת לבוגרים,מטפלים,צוות ההוראה וההדרכה במרכז, ברוח של ארגון לומד.
הלימודים מתקיימים בימי שני או רביעי בין השעות 16:00 עד 21:00 ומתקיימים ב'תיכונט' ברח' שושנה פרסיץ 3,קרית החינוך,תל אביב (קרוב לצומת פי גלילות).
למידע נוסף והרשמה, ניתן לפנות למזכירות המרכז בטלפון: 03-6447594 ובכתובת דוא"ל: winnicottspace@gmail.com