פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.

הרצאה בנעלי בית

הרצאה בנעלי בית

מוח, טיפול ויצירה

הרצאה בנעלי בית | 12/11/2017 | הרשמו כמנויים

הכנס בנושא "מח, טיפול ויצירה" נערך ביום א' 13.12.2009 באוניברסיטת חיפה. את הכנס אירגן בית הספר לטיפול באמצעות אמנות של אוניברסיטת חיפה בשיתוף האיגוד הישראלי לתרפיה על ידי יצירה והבעה.

הכנס עסק במגוון הדרכים והשיטות הטיפוליות באמצעות אמנות - ספרות, תיאטרון, ליצנות, תנועה ועוד - ועל הקשר שבין הטיפול האמנותי ומנגנונים נוירו ביולוגים במוח. הכנס יכלול אנשי מקצוע, מטפלים ואנשי אקדמיה מהארץ ומחו"ל.

 

מח יצר ויצירה | פרופ' יורם יובל

מה הקשר בין חלקים מסוימים במח ובנפש לבין יצר, יצירה והפרעות נפשיות? פרופ' יורם יובל מבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה מסביר.

 

השפעת הטיפול במוסיקה על התנהגויות תקשורתיות ספונטאניות של פעוטות לאחר ניתוח שתל קוכליארי | ד"ר דקלה כרם

מהו שתל קוכליארי ולמי הוא מתאים? איך הוא יכול לסייע לאנשים חירשים להנות מאחד הדברים שלאנשים שומעים מובן מאליו המוסיקה? ד"ר דקלה כרם, מטפלת במוסיקה במכללת אורנים ואוניברסיטת חיפה על היתרונות שבטיפול במוסיקה.

 

היבטים טיפוליים ויתרונות של מפגש בטיפול בתנועה בתוך חדר הסנוזלן | גב’ גייל סוסקין

סנוזלן היא שיטת טיפול שהומצאה בהולנד עבור אנשים עם לקויות שונות במערכת העצבים המרכזית. גייל סוסקין, תרפיסטית בתנועה ומדריכה במשרד הבריאות על השיטה והשימושים שעושים בה.

גב’ גייל סוסקין, תרפיסטית בתנועה, מדריכה במשרד החינוך, מכללת אורנים

 

בובת הכפיל כמטפל | גב’ דניאלה הדסי

פיתום (דיבור מהבטן) היא שיטת טיפול חדשנית שעוזרת להרגיע את הילדים המטופלים ומקל על הצוות לייצב את מצבם הפיזי ולשכנע אותם לשתף פעולה במהלך הטיפול, בדרך להחלמתם. דניאלה הדסי, שחקנית, בובנאית ופיתום טיפולי על השיטה.

 


תגיות: |

עוד בבלוג של הרצאה בנעלי בית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.