פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.
 

לוח מודעות - סדנאות לאנשי מקצוע

לרדת אל בין הגבהים :ריטריט בהשראת דרכו של קארל יונג

מנחים: מילי שטוקפיש ותומר בשן
נותרו 2 מקומות אחרונים לריטריט הקרוב.
רקע
לעיתים הבינה מגיחה אל התודעה באמצעות דימויים, חלומות וחזיונות.
יונג בדרכו המיוחדת הוריש לנו דרך איך לפגוש את הדימויים האלה, לגלם אותם ולתת להם להוביל אותנו למפגש עם עולמינו הפנימי, נטיותיו וצרכיו, ובכך לפרום ולהיטיב את הצפוף שבחיינו.
מסגרת העבודה
סדנה אינטנסיבית של עבודה אישית בקבוצה במתכונת של ריטריט בן שלושה ימים ושני לילות בתאריכים 26-28 באוקטובר ימים חמישי עד שבת בקיבוץ ענבר בלב הגליל.
תהליך ותוכן
העבודה המשותפת שלנו שוזרת יצירה בחומר, תנועה אותנטית, הגות, כתיבה ושיתוף.
תהליכי התנועה והיצירה הם צורות שונות הרתומות לתרגול-תהליכי של דמיון פעיל, מושג יונגיאני שמתייחס למפגש עומק עם עצמנו במקומות שבהם הרציונל והקוגניציה לא עומדים לרשותנו עם פתרונות. המגע העמוק והשהייה עם שכבות נפשיות נסתרות שאינן נגישות בשגרת היומיום מאפשר כבוד והקשבה עמוקה לחלקים הפצועים בנפשנו.
שהייה רגישת-הוויה זו היא בסיס לחיים עם פחות פיצולים פנימיים בגוף ובנפש ולחווית חיים מלאה, פתוחה וכנה.

קצת על גישות העבודה:
דמיון פעיל בשילוב ההבעה באומנויות –הדמיון הפעיל הוא תרגול בהוויה המזמינה מפגש עם דימויים מהעולמות התת מודעים-הימצאות במרחב הביניים, מרחב שמתוכו ובתוכו מגיחה המיתופואטיקה אל המודעות-הפואטיקה של נרטיב חיינו או אולי נכון יותר המיתוס שלאורו חיינו מתפתחים. המפגש עם הדימויים וגילומם בצורות, צבעים ואיכויות פלסטיות מאפשר הבנה, נגישות ושיח הנרתמים לשיפור והעמקה לאיכות החיים והתמודדות עם מצבי מתח וקונפליקט פנימיים.
תנועה אותנטית היא תרגול מדיטטיבי בתנועה שפותח בהשראת תהליכי דמיון פעיל של קארל גוסטב יונג כדרך לחשוף ולעבד חומרים נפשיים לא מודעים האצורים ברווח שבין הגוף לנפש. בתרגול תנועה אותנטית יש הזמנה לוותר על "לעשות" ובמקום - "לתת לזה לקרות" - לאפשר לתנועה הנפשית הפנימית להתגלם בגוף באופן ספונטני. תרגול תנועה אותנטית מאפשר מפגש רענן, אינטימי וייחודי עם עצמנו ועם האחר.
איך יראה היום שלנו:
נתחיל את היום בתרגול מדיטציה וצ'י קונג, זמן לתיעוד החלימה
נמשיך לשני סשנים עיקריים בין ארוחת הבוקר לצהריים ובין הצהריים לערב
בערב ניפגש לשיחה, הרהור ולימוד משותף
נאפשר זמנים למנוחה, הליכה בטבע ורפלקציה

קהל היעד
מנחים, מטפלים ואמיצות המעוניינים:
1.להכיר מקרוב את הגישה היונגיאנית לעבודה עצמית עם חומרים אישיים
2. לפגוש אחרת עוד חלקים בעצמם
3. להעמיק את יכולותיהם לפרום קשיים אישיים בחייהם
מספר משתתפים עד 20
עלויות
העלות כוללת לינה של 2 לילות , השתתפות ל-3 ימים וכלכלה מליאה לכל ימי הריטריט:
לאדם בחדר זוגי-
2400 ₪ הרשמה עד 12/10
לאדם בחדר יחיד-
2800 ₪
וקצת עלינו:
מילי שטוקפיש-מייסדת ומנהלת המרכז הישראלי להנחיה אינטגרטיבית בקבוצות.
המציע בית לאנשים המבקשים לעצמם מקום בטוח לחיפוש, תהיה, הכשרה וגילום להיותם האישי והמקצועי השלם.
מילי לומדת, חיה, מטפלת ומתרגלת את גישת האנליזה היונגיאנית עם פרטים ובקבוצות. עוסקת בחקירה והנחלת הזיקה בין תהליכים יצירתיים ותהליכים טרנספורמטיביים. בתחומים אלה השתתפה בכנסים וכתבה מאמרים. בעבודתה מילי משלבת גישות ואלמנטים מתחומי בריאות הגוף והנפש, ריפוי ורוח, ההבעה ביצירה, ותהליכי התפתחות ושינוי בקבוצות. מילי מנחה ומדריכה מנחי קבוצות, מלמדת מטפלים, מנחים, אנשי חינוך וצוותי רווחה, מדריכה ומטפלת פרטנית וקבוצתית בקליניקה פרטית.

תומר בשן- מטפל בתנועה (MA DMT), פסיכותרפיסט בגישת האקומי, פיזיותרפיסט מוסמך (BPT), מטפל שיאצו. מורה מוסמך למיינדפולנס בגישת MBSR ולצ'י קונג, בוגר לימודי אנליזה בתנועה בגישת לאבאן. מלמד שילוב בין מדיטציה, תנועה וטיפול במכון "מודע", "פסיכודהרמה", עמותת "תובנה", ו"המרכז הישראלי להנחיה אינטגרטיבית בקבוצות" בווינגייט. מאמין שלכל אחד יש דרך ייחודית להיות, לחוות, ולהתבטא בעולם, ושיש יופי עמוק בכל המגוון. חוקר כיצד ניתן להזין ולתמוך בחוויית החיים המלאה במפגש פרטני וקבוצתי.

» אבקש שמודעתי לא תפורסם באתר אחר. במידה ופורסמה, אבקש להסירה.

פורסם על ידי מילי שטוקפיש, ב-15/10/2017.

יצירת קשר