פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.
 

לוח מודעות - סדנאות לאנשי מקצוע

בין אבחנה לפעולה: הדרכה על פסיכודרמה בבריאות הנפש

שימוש בפסיכודרמה במסגרות בריאות הנפש מציב התמודדות מורכבת הן עם המטופלים והן עם הצוות הרב מקצועי. המפגש עם המטופלים מצריך אינטגרציה בין ההבנה הפסיכודינמית של מצבים נפשיים מורכבים לבין הפעולה הפסיכודרמטית. המפגש עם הצוות הרב מקצועי מהווה הזדמנות לסמן את התרומה הייחודית של הפסיכודרמה לתהליך הטיפולי.

באוקטובר 2017, לאחר החגים תיפתח קבוצת הדרכה לעוסקות ועוסקים בפסיכודרמה במסגרות בריאות הנפש (שעות ההדרכה מוכרות מטעם י.ה.ת). בקבוצה נתבונן מקרוב בתהליכים טיפוליים ונחדד את ההתערבות הפסיכודרמטית לאור ההבנות הפסיכודינמיות הרלוונטיות. פיתוח יכולת ההמשגה של התהליך הטיפולי ישכלל את היכולת להשתמש בשפה המשותפת לצוות הרב מקצועי במסגרת.

למשל, ההבנה המעמיקה של משמעות הגנת הפיצול מאפשרת לתכנן את השימוש באגו מסייעים כך שישקפו הן את החרדה והן את ההגנה המופעלת כדי להתמודד איתה. חילופי תפקידים בין הפרוטגוניסט לאגו מסייעים יכולים להיות מתוכננים כך שיעודדו אינטגרציות של החלקים המפוצלים ולקדם את תהליך הריפוי.

בשנת 2005 סיימתי את שלושת שנות לימודי הפסיכודרמה במכון 'כיוונים'. מאז, טיפלתי באמצעות פסיכודרמה במסגרות רבות: הוועד למלחמה באיידס, מרכז יום לטיפול באסירים משוחררים, המרפאה הפסיכיאטרית בתל השומר, המרכז לבריאות הנפש שער מנשה, המרכז לבריאות הנפש באר יעקוב-נס ציונה-מב"ן. תוך כדי ההתנסויות הללו השלמתי לימודי פסיכולוגיה קלינית. השילוב הזה מאפשר לי למזג בין הטכניקה הפסיכודרמטית לבין ההבנות הפסיכודינמיות.

הקבוצה תכלול כ- 6 משתתפים, לאחר סיום לימודיהם. המפגשים יתקיימו בתל אביב ביום חמישי בשעות הערב. נדרשת התחייבות מראש ל-12 מפגשים.

מוכר כשעות הדרכה מטעם י.ה.ת

לתיאום פגישת היכרות אישית ניתן ליצור קשר ב 052-5272539 או Avishay.psychologist@gmail.com

פורסם על ידי דר' אבישי זאבי, ב-9/9/2017.

יצירת קשר