פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.
 

לוח מודעות - קבוצות טיפוליות

טיפול קבוצתי - קבוצת יחסים בין אישיים

נפתח מחזור חדש של קבוצת יחסים בין-אישיים. למי זה מתאים? לכל מי שמעוניין להכיר ולהבין את עצמו דרך אחרים, לצאת מתקיעויות, לשפר את המיומנויות הבין-אישיות שלו, להתפתח בסביבה תומכת ומכילה, ולחוות את עצמו באופן אחר וחדש.

מה זה בקצרה?

טיפול קבוצתי לאנשים המעוניינים לבחון את האופן שבו הם יוצרים ומתנהלים בתוך קשרים. אם את או אתה מרגישים שיש לכם קשיים חוזרים בתוך קשרים מכל סוג שהוא, בעבודה או באהבה, אולי מתקשים ביצירת זוגיות, או פשוט מחפשים מקום להיפתח, לשתף ולהקשיב, ולעשות את זה בקבוצת אנשים קטנה ותומכת, אני מזמין אותך למסע מרתק ואינטימי עם עצמך ואחרים.

מהי בעצם קבוצת יחסים בינאישיים?

התהליך הקבוצתי מאפשר למשתתפים ללמוד על הסגנון הבינאישי שלהם וכיצד אחרים חווים אותו ומגיבים אליו. כתוצאה מכך, לומד כל משתתף כיצד האינטרקציה בינו ובין האחר משפיעה על תפיסתו את עצמו ומעצבת את דפוסי ההתנהגות שלו מול האחר. מעבר לשאלה הבסיסית של "כיצד אני יוצר קשר עם האחר?" הטיפול הקבוצתי הינו מרחב צמיחה והתפתחות המאפשר להרחיב את האופן הרגיל והמוכר בו אני בא לידי ביטוי בקשריי עם אנשים, ולהתנסות בדרכים חדשות המתאימות למי שאני רוצה להיות.

למה בקבוצה?

אנשים פונים לטיפול בכדי לשפר את יחסיהם עם עצמם ועם הסובבים אותם במסגרות שונות בחייהם: ביצירת קשר זוגי, במשפחה, עם חברים ובסביבת העבודה. התהליך הטיפולי מאפשר לנו להתבונן ולהכיר טוב יותר את עצמנו דרך האחר, המטפל. אולם בעוד טיפול פרטני מאפשר השתקפות עצמית דרך מראה אחת, זו של המטפל, הטיפול הקבוצתי מאפשר מגוון רחב של השתקפויות דרך המראות של כל אחד מהמשתתפים ומכאן כוחו ויעילותו.

מה יצא לי מזה?

התהליך הקבוצתי מאפשר תיקון ושינוי של דפוסים בינאישיים מעכבים המפריעים לנו בהתנהלותנו היומיומית, ובנייה של דפוסי קשר חדשים (בתחום הזוגי למשל), מתוך מודעות עצמית ותחושת בטחון. השתתפות בקבוצת יחסים בינאישיים מאפשרת חשיפה למגוון רחב של נושאים בינאישיים כדוגמת סבלנות וסובלנות לאחר, פיתוח אמפטיה וסימפטיה, הצבת גבולות, יצירת קשר, התמודדות עם רגשות שונים כגון פחד, כעס, עצב, אשמה, קנאה, בושה ואהבה, התמודדות עם קבלה והעברת ביקורת, פגיעות אינטימיות ותלות, שייכות ובדידות...

תכל’ס, אז מה עושים בקבוצה?

המפגש הקבוצתי הינו מפגש תהליכי ולא תוכני, כלומר אני לא מלמד חומר מסוים או מכתיב את התכנים, אלא מאפשר לדינמיקה הקבוצתית להתפתח באופן טבעי על ידי המשתתפים, המביאים את התכנים מתוך עולמם הפרטי. זהו מסע אנושי מרתק של קבוצת אנשים, המאפשר מפגש עם אחרים ועם עצמך בעת ובעונה אחת.

אפשר קצת פרטים טכניים?

הקבוצה נפגשת למשך שעה וחצי פעם בשבוע בקליניקה שלי בגבעתיים (אני מנחה קבוצות מוסמך, מטפל פרטני וזוגי). זוהי קבוצת "רכבת", כלומר ניתן להצטרף ולעזוב באופן חופשי. הקבוצה מונה בין 6 ל 8 משתתפים. לפרטים נוספים והרשמה באתר שלי : www.roitzur.co.il

פורסם על ידי רועי צור, ב-29/11/2017.

יצירת קשר