פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.
 

לוח מודעות - סדנאות לאנשי מקצוע

סמינר קליני - מן התיאוריה אל הקליניקה ובחזרה

מן התיאוריה אל הקליניקה ובחזרה - סמינר קליני בפסיכותרפיה לילדים ונוער
מיועד לתרפיסטים בהבעה ויצירה ובעזרת בעלי חיים

מטרת הסמינר היא לפתח את החשיבה האנליטית ואת ארגז הכלים של המטפל/ת העוסקים בפסיכותרפיה לילדים ונוער, תוך התבוננות בתהליך הגיבוש של העצמי-המקצועי של המטפל/ת.
שיטת העבודה היא על ידי קריאה של טקסטים פסיכואנליטיים ודיון קבוצתי.

תהליך ההתפתחות כפסיכותרפיסט/ית הוא תהליך מתמשך ומפרך שמתרחש מסביב לציר הפרדוקסאלי של גדילה והשתנות. גדילה מרמזת על המשכיות, בעוד השתנות נשענת על גמישות ועל יכולת טרנספורמטיבית. המתח בין שני ההיבטים הללו של ההתפתחות הוא הכרחי ומהווה אתגר לא קל למטפלים בכל שלב ובכל אחד ממרחבי העשייה שלנו - בהדרכה, בקליניקה ובהשתלבות בצוותים המקצועיים. מצד אחד, אנחנו רוצים ללמוד מההורים המקצועיים שלנו, מהמדריכים, מהספרות המקצועית, להשתלב בארגון ולדבר את השפה. מצד שני, עלינו להמציא את עצמנו ולמצוא את השפה ואת הקול הייחודי שלנו, תוך פיתוח היכולת להתמודד עם מצבים משתנים בחדר הטיפול ועם הייחודיות של כל מטופל וכל מפגש טיפולי.
הלמידה בקבוצה נועדה לייצר מרחב שמאפשר את התנועה הדיאלקטית שבין הפרטי לכללי, בין האישי והייחודי לבין המקובל והקנוני. הסמינר יפגיש אותנו עם החשיבה של גדולי ההוגים הפסיכואנליטיים, "ההורים", תוך דיבור מתמיד עם הקולות וההשקפות של מטפלים אחרים, "האחים". דרך התבוננות בתיאורי מקרה ודוגמאות קליניות נקשיב גם למטופלים שלנו, "הילדים", ולמה שיש להם לומר על החשיבה והטכניקה הטיפולית, ומה הם צריכים מהטיפול. הסמינר ישאף לתת הזדמנות לכל אחד מן המשתתפים לנסח לעצמו את האני-מאמין שלו ולשכלל את הכלים הייחודיים שהוא מחזיק בארגז הכלים שלו.

על ההנחיה:
שמי דור רויטמן. אני פסיכולוג קליני מומחה, מטפל בעזרת בעלי חיים, מדריך מטפלים ממגוון דיסציפלינות ומנחה קבוצות. אני עובד במקביל בכמה מרחבים: מטפל במרפאה ציבורית לבריאות הנפש, במרכז עירוני לטיפול משפחתי ובקליניקה פרטית, וכן עוסק בכתיבת מאמרים ובהעברת סדנאות והרצאות מקצועיות.
המוטיבציה שלי בהקמת הסמינר הקליני נובעת מהתבוננות ב"שטח" במשך שנים, והבנה ההולכת ומתגבשת שתהליך התפתחות המטפל נמשך אל מעבר לתקופת הלימודים הפורמאליים והפרקטיקום, וכי עבור מטפלים ומטפלות רבים, מרגע שיצאו את כתלי האקדמיה הם חסרים מסגרת קבוצתית ללמידה, התפתחות וגדילה. הקבוצה, בנפרד ובנוסף להדרכה הפרטנית, יכולה לשמש מסגרת שייכות ובית מקצועי, ולהוות סביבה "משפחתית" מזינה ותומכת, המספקת תנאים טובים יותר לתהליך זה של התפתחות אישית ומקצועית. אני מאמין מאוד בקבוצות ובכוח שלהן לחולל שינוי.


הסמינר מתקיים בימי חמישי, פעם בשבועיים, בשעות 20:30-22:00.
מקום המפגש – נס ציונה.
העלות – 200 ₪ בחודש.
להצטרפות ולפרטים נוספים – 050-7616919.
doroitman@gmail.com

» אבקש שמודעתי לא תפורסם באתר אחר. במידה ופורסמה, אבקש להסירה.

פורסם על ידי דור רויטמן, ב-23/8/2017.

יצירת קשר