×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.

יואל בלום

אני עו''ס קליני (M.S.W) המטפל במבוגרים ובני נוער בקליניקה נעימה ומרווחת במרכז תל אביב. מתמחה בפסיכותרפיה פסיכואנליטית ובטיפול נפשי פסיכודינמי. משלב פרקטיקות טיפוליות נוספות בהתאם לצורך. משלב את עבודתי בקליניקה פרטית עם עבודה במרפאה ציבורית לבריאות הנפש. בעל ניסיון רב בעבודה עם מגוון אוכלוסיות וקשיים פסיכולוגיים. בין השאר, אני מטפל בדיכאון, חרדה, משברי חיים, תחושת חוסר משמעות, ייאוש, בדידות, ריקנות, שאלות של זהות, קושי בוויסות רגשי, התנהגויות כפייתיות, קשיים במיומנויות חברתיות, קשיים במשפחה ובזוגיות, התמכרויות, טראומה, אבל ואובדן.

מנחה קבוצות טיפוליות; מדריך אנשי מקצוע וסטודנטים; כותב מאמרים מקצועיים.

דובר עברית, רוסית, אנגלית.

כיום ידוע, שמעבר לשיטת הטיפול, אחד הדברים החשובים להצלחת הטיפול הוא הקשר שנוצר בין המטופל למטפל. על הקשר להוות מצע של תמיכה וביטחון, בו מתאפשר לגעת בחוויות רגישות וכאובות באופן כנה, ובאווירה של אמון, רגישות, הבנה ותקווה. אני מאמין כי טיפול נפשי איכותי ומקצועי הכולל כימיה טובה בין המטופל למטפל, עשוי לחולל שינוי רצוי ומשמעותי.

אני מאמין

אני מאמין כי בכוחו של הטיפול להוות הזדמנות עבור המטופל לשהות במרחב שיאפשר לו לחוש רצוי, טוב ונכון כמות שהוא, מרחב שיאפשר לו לטפח איכויות של קשב ונוכחות, לאהוב ולחיות חיים יצירתיים. הפגישות מכוונות להעביר למטופל את אותם מסרים בסיסיים שכל אדם זקוק להם: שיש לו זמן ושמותר לו פשוט להיות ולחקור היבטים שונים של עצמו. שמישהו רואה אותו ושהוא לא לבד. שמותר לו להרגיש, שיש בשבילו מקום בטוח ושהוא רשאי לצמוח בדרכו הייחודית והאותנטית. על הקשר הטיפולי להוות מצע של תמיכה וביטחון, בו מתאפשר לגעת בחוויות רגישות וכאובות באווירה אוהדת של הבנה ותקווה. עמדה של פתיחות ושל קירבה מצד שני המשתתפים במפגש הטיפולי- המטפל והמטופל כאחד- ונכונות של שניהם למאמץ, באווירה של אמון הדדי ועל תשתית של אמונה בשינוי, מאפשרת טיפול משמעותי, יצירתי ופורה והזדמנות לחקירה, גילוי פנימי אינסופי וגדילה נפשית מתמדת.

כיצד אני מטפל?

הגישה הטיפולית המרכזית שלי היא פסיכודינמית. משלב שיטות וגישות טיפוליות שונות בהתאם למטופל ולצרכיו, כולל טיפולים ממוקדים וקצרי טווח.

אני שואב הרבה חוכמה מתפישת הנפש הבודהיסטית ומתרגל מדיטציה מזה שנים ארוכות. בתוך כך- בהתאם לצרכי המטופל ובאופן מושכל, לעיתים אני משלב היבטים שונים של פרספקטיבה זו. בנוסף אני מדריך מנוסה של מדיטציית מיינדפולנס. בעל ניסיון רב ומוכח בעבודה עם התמכרויות שונות. בעל רקע רב בדרמה, תיאטרון, כתיבה והנחיית קבוצות.

השכלה אקדמאית

תואר ראשון בעבודה סוציאלית- בהצטיינות- המכללה האקדמית תל- חי.

תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית- בהצטיינות- אוניברסיטת בר- אילן.

לימודי פסיכותרפיה פסיכואנליטית- אוניברסיטת בר- אילן.

בוגר קורס הדרכה לעובדים סוציאליים.

בוגר השתלמויות DBT, התמכרויות, הנחיית קבוצות.

ניסיון מקצועי

בעל קליניקה פרטית. משלב את עבודתי בקליניקה עם עבודה במרפאה ציבורית לבריאות נפש.

מנחה קבוצות טיפוליות. מדריך סטודנטים ואנשי מקצוע. כותב מאמרים מקצועיים.

מתרגל בודהיזם מזה שנים ארוכות. בעל רקע בתיאטרון ובכתיבה.

טלפון: 054-4352244

מוזמנים ליצור עמי קשר לקביעת פגישת הכרות

דף מקצועי בפייסבוק: יואל בלום- עו''ס קליני

https://www.facebook.com/#!/yoelblum73?fref=ts 

בלוג אישי: 'מרחב פוטנציאלי' http://yoelblum.wordpress.com 

מאמרים

'מעקף רוחני' הוא מונח המתאר שימוש באמונות, פרקטיקות ושפה רוחנית על מנת להמנע ממגע עם רגשות כואבים, פצעים נושנים וצרכים התפתחותיים של האדם....